Az MTI fotósa első díjat nyert Izrael legrangosabb fényképészversenyén

2019. december 19. 21:57

Kallos Bea a pályázaton egy beduin közösség mindennapjait bemutató képsorozatával nyerte el az első helyet.

2019. december 19. 21:57

Kallos Bea, az MTI fotósa első díjat nyert Beduin hétköznapok című fotósorozatával társadalom-közösség kategóriában csütörtökön Izrael legrangosabb fotós versenyén, az Edut Mekomiton (Helyi tanúságtétel).

Kallos Bea harmadik éve él Izraelben. Korábban az MTI fotósaként dolgozott Budapesten, és továbbra is küld képeket Izraelből.

A pályázaton egy beduin közösség mindennapjait bemutató képsorozatával nyerte el az első helyet. Emellett a környezet-természet kategóriájában kurátori elismerést kapott a háztartások műanya használatát bemutató képeiért. Fotói a következő hetekben láthatóak lesznek a győztesek számára évente megrendezett kiállításon Tel-Avivban, az Erec Múzeumban.

A pályázatot 2003 óta rendezik meg minden évben hét kategóriában. A megmérettetésre évente több mint háromszáz fotós küldi be több mint tízezer képét, amelyekből a legjobbnak ítélt mintegy kétszázat mutatják be Tel-Avivban, együtt a World Press verseny utazó kiállításával.

Kallos Bea az MTI tudósítójának elmondta, hogy a képek 2018 novembere és 2019 augusztusa között egy beduin családnál készültek Jeruzsálemtől mintegy 60 kilométerre, a Júdeai sivatagban.

„Korábbi munkáimban is foglalkoztatott a gyerekek sorsa, és ebben a sorozatban is az ő történetükön át próbálom bemutatni, hogy milyen ma, 2019-ben egy hagyományos, nomád állattartással foglalkozó, a mi értékrendünk szerinti civilizációtól távoli helyen élő családban az élet” – mondta.

(MTI)

Összesen 15 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Szerencsi Veronika
2019. december 20. 23:33
Hány magyar tehetséget nyomnak el, mert minden a kezükben van? Mindent bitorolnak.
Nannyó
2019. december 20. 08:46
Érdekes témát választott egy magyar fotós. De hogy magyar, az látszik a témaválasztásán. :) Egy idegen kultúra hagyományairól készültek a képei. A hangsúly a hagyományokon van. Érdekes még, hogy volt bátorsága európai nőként beduin környezetben mozogni.
pollip
2019. december 20. 07:25
Én inkább gratulálok:-)))) Az eddigi hozzászólók viccesek:-)))
ráadás-éve
2019. december 20. 01:07
Értem a képet. A messiás a migráns.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!